środa, 18 czerwca 2014

Kiedy najlepiej założyć lokatę?

Lokaty bankowe to taki produkt, który zysk przyniesie nam zawsze. Lokaty terminowe polegają przecież na tym, że wpłacone na specjalne konto pieniądze, po odczekaniu danego terminu, zostają nam wypłacone z nawiązką. Czy jednak tego typu forma oszczędzania zawsze jest tak atrakcyjna, jak przedstawiają nam ją banki? Jeśli tak, kiedy najlepiej założyć depozyt i jaką kwotę wpłacić na jego rachunek?



Oprocentowanie lokat jest na ogół niskie, zwłaszcza w czasach rekordowo małych stóp procentowych. Dlatego lepiej inwestować w nie wtedy, kiedy sytuacja na rynku jest stabilniejsza i banki zaoferować mogą wyższy procent. Jednym słowem najlepsze lokaty zdarzają się w najlepszych czasach. Jeśli jednak niezależnie od ogólnie pojętej kondycji rynku nie mamy potrzeby lub pomysłu na inwestycję, lokatę i tak warto założyć. Tyle, że z uwagi na kryzys można skusić się na opcję kwartalną, z roczną lub dwuletnią – ale i tak lepiej wstrzymać się zaś do nadejścia nieco lepszych lat.

Nie zawsze jednak lokata przyniesie zysk na tyle opłacalny, że warto w ogóle w nią inwestować. Czasem, paradoksalnie, możemy wyjść na zero. Jeśli na przykład depozyt jest długoterminowy, a podczas jego trwania mamy do czynienia z inflacją, wówczas po odliczeniu podatku od odsetek możemy być sobie wdzięczni jedynie za to, że okres lokowania uchronił nasze oszczędności od ich lekkomyślnego wydania. Zysku nie otrzymamy także, gdy wycofamy depozyt przez upływem określonego terminu.

Najlepiej zresztą wszystko obliczyć sobie samemu. Dostępny na http://oszczednoscionline.pl ranking lokat sumuje informacje na temat poszczególnych ofert i prezentuje najbardziej opłacalne w danym czasie propozycje. Najlepsza lokata i tak będzie „najlepszą” na dany czas, co nie zmienia faktu, że jednej zalety nikt jej nie odbierze: jest to opcja bez ryzyka. O lokacie w ogóle warto pomyśleć w każdym momencie, w którym otrzymaliśmy lub odłożyliśmy finansową nadwyżkę. Pieniądze, zamiast leżeć w szufladzie, będą procentowały odłożone na dobrze zabezpieczone konto. Z tego powodu bardzo dobrym pomysłem jest pozwolenie im na to, by się zwiększały.

Pożyczki przez internet – praktyczne i wygodne rozwiązanie

Obecnie coraz częściej wykorzystanym rozwiązaniem są pożyczki przez internet oferowane przez firmy pozabankowe. Ogłaszają się one w internecie, gdzie umieszczają swoje produkty i udostępniają możliwość bezzwłocznego skorzystania z nich. Na czym polega pożyczka przez internet?


W przypadku tego rodzaju produktu firma przelewa na podany uprzednio rachunek pożyczkobiorcy pożyczkę w ustalonej wysokości, przy czym pożyczkę uważa się za udzieloną wówczas, gdy pieniądze zostaną zaksięgowane na wspomnianym rachunku. Na jaka kwotę możemy liczyć? W tym przypadku możliwości może być wiele – wszystko zależy od tego jaką ofertę przedstawia dana firma. Zazwyczaj pierwsze pożyczki nie są na duże kwoty – rzędu tysiąc czy dwa tysiące złotych, dopiero kolejne zaciągnięte w tej samej firmie pożyczki mogą być wyższe o ile uprzednio spłaciliśmy zaciągnięte zobowiązanie na czas i bez żadnych problemów. Tego rodzaju sytuacja wynika z faktu, że pożyczkodawca tak naprawdę jeśli chodzi o pożyczki online nie wymaga od nas pliku dokumentów – tak jak ma to miejsce w przypadku standardowych pożyczek, więc jednocześnie sporo ryzykuje. Kwoty zatem nie mogą być duże na wypadek niewypłacalności klienta. Jest to szczególnie ważne w przypadku tego rodzaju produktów jak pożyczki online bez BIK, czyli bez weryfikacji klienta w Biurze Informacji Kredytowej - opisuję sprawę dokładnie portal http://szybka-gotowka.info.

Pożyczka online to bez wątpienia wygodne i praktyczne rozwiązanie, dlatego można się spodziewać, że zainteresowanie tego rodzaju produktami będzie z każdym rokiem wzrastać.

Perspektywy rozwoju branży kredytów dla firm

W ciągu minionych kilku lat wyraźnie widać ożywienie na rynku kredytów firmowych. Wg wielu analityków branża kredytów dla firm jest wciąż najbardziej perspektywiczna i jednocześnie wyjątkowo dynamiczna. Wynika to głównie z dosyć silnej konkurencji i widocznej walki pomiędzy poszczególnymi bankami. Korzystają na tym same podmioty firmowe, które łatwiej mogą otrzymać kredyt dla firm – i to na lepszych niż jeszcze nie tak dawno warunkach.


Przykładem dynamiki rozwoju kredytów firmowych jest pojawienie się produktu przeznaczonego dla nowych i początkujących na rynku firm. Jeszcze paręnaście lub nawet parę lat temu, początkujący w biznesie przedsiębiorca mógł liczyć tylko i wyłącznie na siebie lub swoich bliskich w ramach pozyskiwania kapitału. Pomocne, choć dla nielicznych były także start-upy z Powiatowych Urzędów Pracy oraz dofinansowania z UE. Jednak z reguły firmy, które takich start-upów korzystały, dość szybko znikały z rynku. Na co może liczyć przedsiębiorca dzisiaj?

Kredyty dla nowych firm


Banki prześcigając się w konkurencyjności swoich ofert. Coraz śmielej oferują kredyty dla firm, które dopiero co powstały, lub funkcjonują na rynku nie dłużej niż rok. Nie oznacza to rzecz jasna, że tego typu dofinansowanie przedsiębiorstw nie wymaga spełnienia określonych warunków. Tych jest cały szereg. Jednak nie powinno to dziwić. Banki dbają o własne interesy – podobnie jak firmy. Głównymi elementami, które są brane pod uwagę podczas przyznawania kredytu dla nowych firm są analizy pomysłu na prowadzenie biznesu, prognozy przychodów i wydatków, czy biznesplan. W zależności od konkretnego banku wymagania mogą się zmieniać.

Jeśli idzie o finansowanie firm nowych lub początkujących na rynku, najłatwiej o kredyty, których kwoty nie przekraczają kwoty 50000 złotych. Niektóre z ofert bankowych są zabezpieczane poręczeniami z EFI – tj. Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego. Co to daje? Daje tyle, że obniża ryzyko w przypadku niespłacania pożyczki przez danego kredytobiorcę. Wyższe kwoty – czyli przekraczające np. 50000, trudniej otrzymać w ramach firmowego kredytu. W przypadku starania się o wyższe kwoty kredytowe, banki będą z pewnością wymagały od potencjalnych kredytobiorców odpowiedniego poziomu zabezpieczeń kredytu. Może to być choćby hipoteka lub blokada środków na lokatach firmowych. Zabezpieczeniami nieco mniejszych kredytów firmowych przeznaczonych na finansowanie przedsiębiorstw mogą być np. weksle lub poręczenia. Tak czy inaczej, bez żadnych poręczeń się nie obejdzie...

poniedziałek, 2 czerwca 2014

Jak bezpiecznie inwestować wolne środki finansowe?

Kwestia bezpieczeństwa kapitału oszczędnościowego jest wśród klientów jednym z kluczowym kryteriów, które determinują wybór inwestycji. Trend ten nasilił się zwłaszcza po znanej wszystkim aferze z 2013 roku, w której wiele osób straciło dużą część lub całość swoich oszczędności. Jak zatem wybierać mądrze i bezpiecznie? Inwestować w to, co od zawsze przynosiły wyłącznie zyski. Mowa o lokatach bankowych.


W dużej części przykładów inwestycji, potencjał zysku jest proporcjonalny do wysokości podejmowanego ryzyka. Doskonałym tego przykładem jest chociażby giełda. Po drugiej stronie znajdują się bezpieczne, choć nie tak zyskowne lokaty bankowe.

Bezpieczeństwo lokaty bankowej


Potencjał zysku lokat bankowych siłą rzeczy nie może dorównać temu, który oferują akcje czy fundusze inwestycyjne. Jednak wymienione formy inwestycji należą do grona o wysokim poziomie ryzyka. Dlatego potencjalny zysk może równie dobrze zamienić się w potencjalną stratę – czasem bardzo dotkliwą. Jaki poziom bezpieczeństwa prezentują lokaty? Z pewnością wielu klientów zadaje sobie pytanie co stanie się z ich oszczędnościami w momencie bankructwa banku. Klienci mogą spać spokojnie. Nad bezpieczeństwem depozytów bankowych czuwa Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który odpowiada za bezpieczeństwo depozytów w krajowych bankach spółdzielczych oraz komercyjnych. Co to oznacza w praktyce dla klienta banku? Oznacza to tyle, że w momencie upadłości danego banku, Bankowy Fundusz Gwarancyjny wypłaca klientom zwrot ulokowanego na lokacie kapitału, jednak nie przekraczający równowartości 100 tysięcy euro. Oczywiście wszystkie banki wciąż zapewniają, że ich kondycja finansowa nie powinna budzić najmniejszych wątpliwości. Jednak dla klientów zabezpieczenie w postaci BFG jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo własnych oszczędności.

Warto pamiętać, że w przypadku bankructwa banku, jego klienci mają aż pięć lat na to, aby zgłosić do BFG wniosku o zwrot środków z lokaty. Przez BFG chronione są zarówno depozyty w złotówkach, jak i te walutowe. Należy jednak pamiętać, że ewentualne zwroty realizowane są wyłącznie w polskim złotym. Wszystkie ewentualne wypłaty powinny być zwrócone klientom banki w ciągu miesiąca od zawieszenia działalności banku.

Chociaż oprocentowanie lokat bankowych nie jest tak korzystne, jak potencjalne zyski z akcji czy funduszy inwestycyjnych, jest to znacznie bezpieczniejsza forma lokowania swoich oszczędności. Podobnie jak konta oszczędnościowe, które gwarantują realny zysk, choćby niewielki. Sama wysokość zysku w przypadku lokaty czy konta oszczędnościowe zależy jednak od wielu czynników. Są to między innymi: oprocentowanie lokat, długość trwania umowę o depozyt środków, rodzaj oprocentowania (stały zmienny), typ kapitalizacji odsetek oraz rzecz jasna od wielkości wkładu. Najlepsza lokata czerwiec 2014 to taka, która na siebie zarabia. Warto więc szukać tych, które oferują najlepsze oprocentowanie. W poszukiwaniach dobrze stosować znane i przydatne narzędzia, takie jak chociażby ranking lokat bankowych.

Czym są szybkie pożyczki bez BIK?

BIK jest akronimem od Biura Identyfikacji Kredytowej. Jest to instytucja zajmująca się gromadzeniem, przetwarzaniem oraz udostępnianiem informacji o historii kredytowej konsumentów. Celem jej działalności jest ochrona interesów banków i instytucji finansowych, aby te mogły ograniczać ryzyko kredytowe.


Pożyczki udzielane bez BIK


Pożyczki bez BIK, to pożyczki udzielane bez sprawdzania historii kredytowej konsumenta w BIK. Dzięki temu osoby, które normalnie nie mogły liczyć na dostanie pożyczki przy procedurze uwzględniającej weryfikację ich historii kredytowej w BIK, w przypadku pożyczki bez BIK taką pożyczkę mogą otrzymać. W tej sytuacji firmy udzielające pożyczki bez BIK biorą pod uwagę ryzyko towarzyszące udzieleniu pożyczki osobie z „czarną” historia kredytową.

Charakterystyka szybkich pożyczek bez BIK


Ideą szybkich pożyczek bez BIK jest szybki proces weryfikacji klienta, przyznania pożyczki i wypłaty środków z niej pochodzących. Aby tak się mogło stać, konieczne jest zminimalizowanie procedur i formalności. Nie ma tu zatem mowy o „górze” potrzebnych zaświadczeń i kilkudniowej weryfikacji klienta w rozmaitych rejestrach. Szybka pożyczka co do zasady, ma być udzielania bez żadnych zaświadczeń, a jedynie na dowód osobisty. Co raz częściej całość procedury można załatwić za pośrednictwem Internetu, nawet nie wychodząc z domu - sprawdź to tu. Szybkie pożyczki bez BIK skierowane są przede wszystkim do osób, które szybko potrzebują gotówki na krótki okres czasu. Wśród tych osób mogą znaleźć się także takie, które posiadają niespłacone zobowiązania, a które także potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki. Nie będą one weryfikowane w rejestrze BIK, wiec przeszkodą nie będzie ich historia kredytowa.

Proces przyznawania szybkich pożyczek


Po wyborze interesującej nas oferty pożyczki należy złożyć wniosek wraz wymaganymi dokumentami. Wybieramy interesującą nas kwotę oraz okres spłaty szybkiej pożyczki. Pożyczkodawca weryfikuje nasz wniosek i najpewniej w ciągu 24 godzin udziela nam odpowiedzi, co do przyznania pożyczki. Jeżeli jest ona pozytywna, pieniądze na naszym koncie mogą znaleźć się nawet w 15 minut. W niektórych przypadkach cały proces udzielenia pożyczki, łącznie ze złożeniem wniosku i oczekiwaniem na odpowiedz zamyka się w ciągu jednego dnia. W przypadku szybkich pożyczek bez BIK gotówka jest osiągalna w naprawdę ekspresowym czasie.

Niezbędna wiedza o lokacie jednodniowej

Poszukując optymalnych rozwiązań, mogących zapewnić bezpieczeństwo naszym środkom finansowym, a przy tym spowodować ich pomnażanie, nie sposób nie zetknąć się z pojęciem, jakim jest lokata bankowa. Większość banków posiada bardzo bogatą paletę usług, obejmujących lokowanie kapitału. Lokaty bankowe są obecnie dość popularne i są pozytywnie oceniane przez ekspertów z zakresu branży finansowej. Zaglądając w ranking lokat można zauważyć, że zagościły w nim lokaty zwane jednodniowymi. Wiele osób uważa lokaty jednodniowe za najlepsze lokaty dostępne obecnie na rynku.


Lokaty czerwiec 2014 o charakterze jednodniowym to depozyty bankowe, które zostają założone na jeden dzień. Aby skorzystać z tej usługi, należy zawrzeć stosowną umowę z wybranym bankiem. Klient do godziny 21:00 musi wydać dyspozycję przelania danej kwoty na poczet lokaty jednodniowej. Natomiast bank przejmuje wskazane środki finansowe z rachunku bankowego klienta i przekazuje je na rachunek depozytu. A zatem czas lokowania kapitału na lokacie nie przekracza 12 godzin. Następnego dnia, z samego rana bank dokonuje zwrotu środków finansowych z powrotem na rachunek bankowy klienta, oczywiście kapitał ten jest powiększony o dodane odsetki.

Lokaty jednodniowe mają korzystne oprocentowanie. Najlepsza lokata jednodniowa znacznie przewyższa standardowe typy lokat terminowych. Oprocentowanie lokat zakładanych na jeden dzień jest na tyle wysokie, że coraz więcej osób zakłada tego rodzaju depozyty. Atutem takiego rozwiązania finansowego jest zapewnienie sobie płynności finansowej. Klient decydując się na lokatę jednodniową, może swobodnie dysponować kapitałem wpłaconym na poczet lokaty.

Porównanie lokat tradycyjnych z lokatami jednodniowymi, przemawia na korzyść tych drugich. Jednak, jak każda usługa finansowa, również ta forma depozytu nie jest pozbawiona negatywnych aspektów. Po pierwsze, klient planujący założyć takową lokatę jest zobowiązany do posiadania rachunku płatniczego w banku, w którym chce skorzystać z omawianej usługi. Po drugie, większość lokat jednodniowych dostępnych na rynku to lokaty nieodnawialne, a więc klient nie może ich przedłużyć na kolejne dni automatycznie, przeważnie musi codziennie wykonać dyspozycję przelewu środków finansowych z konta osobistego na rachunek lokaty. Po trzecie, wartość kapitału wpłacanego na poczet lokaty nie może być zbyt wysoka. Każdy bank posiada w tym zakresie własne ustalenia, zazwyczaj kwota wpłacana na lokatę jednodniową nie może przekraczać 10 tysięcy złotych.

Co daje kredyt konsolidacyjny?

Bardzo wiele osób decyduje się na zaciągnięcie kilku zobowiązań kredytowych. Dzisiaj bowiem są one powszechnie dostępne, a potrzeby człowieka stale rosną. Kredyt na mieszkanie, samochodowy, na wykończenie kuchni, kupno nowego telewizora – jak ułatwić sobie spłatę?


Rozwiązaniem może być kredyt konsolidacyjny, który zresztą cieszy się dzisiaj bardzo dużą popularnością. Na czym on polega? Jest to złączenie kilku posiadanych rat w jedną. Zdecydowanie się na taki krok jest wyjątkowo korzystne, przede wszystkim ze względu na fakt, że nie trzeba pamiętać o spłacie każdej raty oddzielnie. Pamięć ludzka niestety bywa zawodna, a rezultaty zapominania o swoich zobowiązaniach w banku nie należą do najprzyjemniejszych. Nowoczesne kredyty konsolidacyjne są w stanie od nich uchronić.

Spłacanie jednej raty zamiast kilku jest zdecydowanie wygodniejsze. Dodatkowo, zazwyczaj połączona rata jest również niższa. I to jest główny powód, dla którego większość osób decyduje się na konsolidację. Są w stanie zaoszczędzić dość pokaźne sumy pieniędzy, szczególnie po dłuższym czasie. Obecnie, kiedy większość osób musi każdego miesiąca starać się związać przysłowiowy koniec z drugim, ma to ogromne znaczenie.

Konsolidowanie kredytów staje się dzisiaj coraz bardziej popularne. Klienci banków doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że jest to dla nich wyjątkowo wygodne i korzystne finansowo rozwiązanie. Nie bez znaczenia jest również fakt, że dzisiaj oferta kredytów konsolidacyjnych jest naprawdę bardzo szeroka.