piątek, 31 października 2014

Czy warto zakładać lokaty przez Internet?

W dzisiejszym świecie dostęp do Internetu jest powszechny i praktycznie niczym nieograniczony, co sprawia, że coraz więcej osób jest zainteresowane różnymi usługami online. Dlatego produkty finansowe, takie jak lokaty, konta oszczędnościowe czy osobiste, cieszą się ogromną popularnością, gdy są świadczone drogą internetową. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że prowadzenie ich za pomocą Internetu stwarza bardzo duże możliwości i pozwala zapoznać się z nowoczesnymi sposobami oszczędzania i pomnażania środków pieniężnych.
lokaty bankowe


Lokaty bankowe online mają wiele atutów. Po pierwsze ich oprocentowanie jest zazwyczaj bardzo atrakcyjne, ponieważ banki swoją internetową ofertą pragną przyciągnąć jak najwięcej klientów. Oczywiście można się czasem spotkać z korzystniejszym oprocentowaniem lokaty w tradycyjnym banku poza Internetem, jednak należy to raczej do rzadkości. Na korzyść lokaty internetowej przemawia również fakt, że daje ona możliwość kontrolowania jej 24h na dobę. Dzięki temu w każdej chwili można sprawdzić szczegóły umowy, wysokość oprocentowania oraz stan środków na lokacie. Jest to szczególnie bardzo istotne w przypadku lokat o zmiennym oprocentowaniu.

Dużym plusem lokaty internetowej jest łatwość w jej założeniu, czego zazwyczaj można dokonać nie wychodząc z domu. Wystarczy tylko wejść na stronę internetową, podać wymagane dane i postępować zgodnie z instrukcją. Innym sposobem na otwarcie takiej lokaty jest złożenie wniosku online. Cały proces zakładania lokaty zazwyczaj nie przekracza kilku minut i daje całkowitą kontrolę oraz praktycznie nieograniczone możliwości w korzystaniu z lokaty.

Należy wiedzieć, że na rynku lokat internetowych tak jak i w przypadku lokat tradycyjnych istnieje duża konkurencja. Dlatego przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę warto dokonać zestawienia ich ze sobą i porównania oraz skorzystać z profesjonalnych narzędzi takich jak lokaty ranking listopad 2014 czy kalkulator lokat. Dzięki temu w prosty sposób poznamy najlepsze lokaty i spośród nich wybierzemy tą idealną dla siebie.

Kredyt hipoteczny czy konsumpcyjny? Który z ich jest korzystniejszy dla klienta?

Oferta instytucji finansowych jest bardzo bogata. Aby wybrać opcję najlepiej odpowiadającą naszym potrzebom, należy poznać podstawowe różnice pomiędzy różnymi typami kredytów. W tym artykule omawiamy kredyty hipoteczne i konsumpcyjne, na dowolny cel.
hipoteka


Długość czasu spłaty i wysokość rat

Kredyty mieszkaniowe wyróżniają się na tle innych produktów bankowych bardzo długim czasem spłaty, który może sięgać nawet 30 lat. Inne typy kredytów są udzielane zwykle na czas nie przekraczający kilku lat. Istotną różnicą jest także wielkość pojedynczej raty. Kredyt mieszkaniowy charakteryzuje się relatywnie niską ratą, czyli niewielkim oprocentowaniem.

Oznacza to, że kredyt hipoteczny będzie tańszy dla klienta, który pożycza pieniądze na długi czas. Przy kredycie konsumpcyjnym na dowolny cel zapłaciłby znacznie wyższe odsetki. Pomijając fakt, że raczej nie dostałby pieniędzy od banku na tak długo. Aby wybrać najlepszy kredyt hipoteczny, trzeba sprawdzić ranking kredytów mieszkaniowych, ale już na tym etapie widać, że jest to lepsze wyjście niż inne rodzaje kredytów.

Dlaczego bankom to się opłaca?

Po pierwsze, z powodu wysokiej wartości zabezpieczenia, którym w tym przypadku zawsze jest nieruchomość. Inne rodzaje kredytów mogą być udzielane tylko na podstawie zaświadczenia o pracy, pod zastaw np. samochodu, po poręczeniu itp. Z tych źródeł odzyskanie wierzytelności może okazać się znacznie trudniejsze niż z nieruchomości. Ryzyko banku przy kredycie hipotecznym jest bardzo małe, bo użytkownik raczej nie zniszczy mieszkania czy domu w takim stopniu, aby nie przedstawiał żadnej wartości. Bank ma prawie pewność, że odzyska zainwestowane fundusze przypomina bloger z http://konta-oszczednosciowe.blogspot.com/2014/08/ranking-kredytow-hipotecznych.html Przy innego typu zabezpieczeniach, np. maszynach produkcyjnych, może okazać się, że w momencie zabezpieczania roszczeń z tych przedmiotów, będą one już warte znacznie mniej niż w chwili brania kredytu.

Ponadto, niektóre banki nie trzymają przez całe 20 czy 30 lat zobowiązań hipotecznych u siebie, ale chętnie je odsprzedają podmiotom trzecim, jako tzw. listy zastawne. Czyli kredytobiorca staje się dłużnikiem innej instytucji niż ta, w której zaciągał zobowiązanie.

Skąd brać pieniądze gdy się ich nie ma?

Nie masz pieniędzy? Chcesz wybrać się na dziewczynki? A może nie nadążasz z regulowaniem rachunków? Jednym z najpowszechniejszych rozwiązań dostania określonej sumy jest kredyt gotówkowy. To inaczej mówiąc taka pożyczka finansowa, której udziela wybrany przez klienta bank.

Otrzymując kredyt gotówkowy można przeznaczyć uzyskane finanse na dowolnie wybrany cel. Kredyty gotówkowe można zawierać na dłuższy bądź krótszy czas. Nie musimy także obawiać się pokaźnej stopy procentowej, bowiem maksymalne oprocentowanie może wynosić 20 procent. Jednakże zaciągając kredyty gotówkowe należy uważać na dodatkowe opłaty oraz nie zapomnieć o konieczności oddania wyższej kwoty niż dostaliśmy.

Jak znaleźć najbardziej korzystny kredyt gotówkowy? Najlepiej przemyśleć ofertę w swoim banku bądź przejrzeć propozycje innych instytucji. Można przejrzeć właściwą stronę internetową albo zadzwonić do konsultanta. Bardziej tradycyjną metodą jest osobiste pójście do konkretnej placówki. Konsultanci służą pomocą i rozwieją wszystkie nasze wątpliwości. Należy wiedzieć, że w Internecie możemy nie tylko sprawdzić zajmujące nas informacje, lecz również podpisać umowę. Przeprowadzenie operacji to jedynie kilka minut, a my nie musimy wcale opuszczać domu. Kredyty zawierane w sieci nie potrzebują okazywania żadnych zaświadczeń. Dodatkowo są również tańsze, bowiem każde operacje wykonujemy osobiście. Doradca finansowy nie jest nam w zasadzie do niczego potrzebny. Należy wyłącznie wypełnić właściwy dokument i wcisnąć przycisk „wyślij”. Jest jeden minus – zwykle jedynie klienci danego banku mogą skorzystać z powyższej oferty. Bank może wyliczyć ich zdolność kredytową według odnotowanych wpływów. Trzeba pamiętać, by zdecydować się na ofertę sprawdzonego banku, nie parabanku, który może spowodować poważniejsze trudności z gotówką przez kosmiczną wysokość stopy procentowej. Mało tego, zawsze trzeba dokładnie przeczytać warunki udzielenia kredytu gotówkowego oraz reguły spłaty zaciągniętych pieniędzy.

Zanim zaciągniemy kredyt gotówkowy warto na spokojnie rozważyć czy jest to dla nas właściwy sposób na dostanie określonej kwoty. Umowę podpisujemy wtedy, jeżeli nie męczą nas już żadne poważne – ani mniej dosadne – zastrzeżenia.