wtorek, 19 sierpnia 2014

Inwestowanie własnych oszczędności - a może lokata bankowa?

Masz trochę oszczędności na koncie i chciałbyś je zainwestować? Ale jednocześnie nie chcesz ryzykować straty oraz mieć wygodny dostęp do swojej gotówki w szybkim czasie? Idealne rozwiązanie to lokata bankowa. Przeczytaj nasz krótki poradnik i zacznij zarabiać już dziś.


Oszczędzanie na lokacie to nic innego jak powierzenie swoich pieniędzy bankowi, który w zamian za możliwość obracania nimi przez określony czas, wypłaca ci odsetki. Istnieją rozmaite rodzaje lokat, różnią się między innymi wysokością oprocentowania, czasem trwania umowy, wysokością i ilością wpłat, a także terminami wypłaty zysków.

Jakie jest ryzyko?

Zaletą lokaty jest przede wszystkim bardzo duże bezpieczeństwo włożonych środków. Nawet w razie upadku banku, Bankowy Fundusz Gwarancyjny zapewnia zwrot środków do wysokości 100 tysięcy euro czyli około 430 tysięcy złotych. Oznacza to, że wszystkie Twoje depozyty złożone w banku (na lokatach oraz kontach) nawet w razie utraty przez niego płynności finansowej zostaną Ci wypłacone w ciągu 30 dni. W dobie kryzysu gospodarczego jest to niezwykle ważny czynnik, który niweluje ryzyko utraty Twoich oszczędności praktycznie do zera.

Ile mogę zarobić?

Zysk jaki możesz osiągnąć zależy przede wszystkim od wysokości wpłaconej kwoty, bo to od niej bank nalicza procent Twoich zarobków. Oprocentowanie lokat dostępnych na rynku waha się od jednego do prawie sześciu procent. Pamiętaj jednak, że nie powinno to być jedyne kryterium wyboru jakie weźmiesz pod uwagę.

Zanim zdecydujesz gdzie zainwestować swoje pieniądze, weź pod lupę też czas trwania umowy, warunki wypłaty środków oraz obostrzenia w przypadku wcześniejszego wycofania kapitału. Najlepsze lokaty to takie, które spełniają wszystkie Twoje oczekiwania oraz będą najkorzystniejsze w konkretnej sytuacji finansowej.

Jak założyć lokatę?

Jeśli już wiesz ile pieniędzy możesz przeznaczyć oraz porównałeś różne oferty, udaj się do wybranego banku, a indywidualny doradca przedstawi Ci wszystkie warunki i sporządzi umowę. Wiele banków ma również na swoich stronach formularze on-line, wystarczy, że zostawisz swoje dane, a w ciągu 24 godzin skontaktuje się z Tobą konsultant, który pomoże załatwić wszystkie formalności. Prawda, że proste?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.