środa, 16 grudnia 2015

Jak wybrać dobre konto bankowe?



W dzisiejszych czasach posiadanie rachunku osobistego stało się powszechne. Nikt już nie trzyma pieniędzy w przysłowiowej „skarpecie”, ale lokuje je na koncie w banku i z niego wykonuje różne operacje finansowe. Banki prześcigają się w swoich ofertach, cały czas udoskonalają swoje produkty bankowe, aby dzięki temu pozyskać jak najwięcej klientów.


Darmowe konto osobiste


Niektóre banki w Polsce posiadają w swojej ofercie darmowe konta osobiste. Należy jednak wiedzieć, że darmowe prowadzenie rachunku wiąże się często ze spełnieniem określonych warunków, na przykład takich jak miesięczna ilość wykonywanych transakcji. Dlatego warto zwrócić uwagę na koszty przelewów, wypłat czy zleceń stałych. Dobrze jest także zapoznać się z opłatami związanymi z kartą płatniczą, jej wydaniem, obsługą i wypłatami z bankomatów. Bankowość jest dla wielu osób tematem bardzo zawiłym, dlatego warto wiedzieć, że dopiero po zsumowaniu wszystkich powyższych kosztów będziemy wiedzieć ile tak naprawdę zapłacimy za konto, mimo że jego prowadzenie na pierwszy rzut oka wydawało się całkiem darmowe.


Dostęp do placówek banków


Chociaż bankowość w Polsce jest stosunkowo dobrze rozwinięta, to różnice w sieci placówek i bankomatów poszczególnych banków są widoczne. Dlatego przed założeniem konta w banku warto sobie odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób będziemy z niego korzystać, czy potrzebna nam jest duża ilość placówek i bankomatów rozmieszczonych na terenie całego kraju czy tylko w naszym miejscu zamieszkania oraz czy interesuje nas korzystanie z bankowości internetowej.


Usługi dodatkowe


Polskie banki swoim klientom oferują szereg usług dodatkowych w ramach konta osobistego. Należą do nich między innymi możliwość doładowania telefonu, założenia lokaty, przedłużenia ubezpieczenia samochodu lub zakupu ubezpieczenia turystycznego, zakupienia jednostek funduszu inwestycyjnego czy skorzystania z opieki osobistego doradcy finansowego. Dlatego przed założeniem konta w konkretnym banku warto wcześniej zapoznać się z listą usług dodatkowych i ich kosztem oraz sprawdzić czy znajdują się na niej te usługi, które nas interesują

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.