czwartek, 19 marca 2015

Kredyt konsolidacyjny - na czym polega?



Słysząc słowo kredyt hipoteczny w głowie mamy zobowiązanie na wiele lat, które często są ciężkie do spłaty. Dodatkowe problemy pojawiają się w chwili, kiedy potrzebujemy zaciągnąć więcej niż jeden kredyt. Dodatkowy kredyt niekoniecznie musi być kredytem na dom, może to być też pożyczka na wakacje, na prezenty świąteczne, na nowy samochód czy na remont.


Zazwyczaj różne zobowiązania mają różne oprocentowania, inny termin spłat oraz inne warunki. W sytuacji, kiedy zaciągnęliśmy więcej niż jedno zobowiązanie pojawić się też mogą problemy z ich spłatą. Jak sobie z tym poradzić? Odpowiedzią na pytanie jest kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny wbrew pozorom nie jest zwykłym kredytem, ale łączy on w sobie nasze dotychczasowe zobowiązania finansowe. Dzięki niemu za jednym zamachem możemy zapłacić ratę za mieszkanie, samochód oraz spłacić niewielką pożyczkę. Jakie są korzyści takiego rozwiązania? Na pewno wielkim atutem jest to, że wartość miesięcznej raty kredytu konsolidacyjnego jest bardzo często dużo mniejsza niż suma wszystkich nie skonsolidowanych pożyczek. Dzięki temu spłata jest łatwiejsza i możliwa nawet wtedy, kiedy nasza sytuacja materialna chwilowo się pogorszy, na przykład w wyniku utraty pracy. Kolejnym atutem jest to, że wszystkie zobowiązania spłaca są w jednym terminie, nie ma więc mowy o pomyłkach czy o tym, że zapomnimy spłacić część zobowiązań co, jak każdy chyba wie, może pociągnąć za sobą niemiłe konsekwencje. Decydując się na kredyt konsolidacyjny ujednolicają się także zasady, oprocentowanie a za kontakt z nami w sprawie kredytu odpowiada jeden bank lub instytucja pożyczkowa, co znacznie ułatwia kontakt oraz sprawia, że wszystkie wątpliwości szybciej są wyjaśniane. Więcej szczegółów na stronie konsolidacja-kredytow.eu

Zasady udzielania kredytów konsolidacyjnych są bardzo podobne do zasad uzyskiwania normalnego kredytu. Potrzebna jest podstawowa dokumentacja potwierdzająca tożsamość, dokumenty potwierdzające posiadanie nieruchomości (jeżeli będą one zabezpieczeniem kredytu) oraz potwierdzenie wysokości zarobków, należy także przygotować dokumentację dotyczące kredytów i pożyczek, które pragniemy skonsolidować. Po złożeniu wniosku oraz kompletu dokumentów jest on rozpatrywany, a następnie dostajemy powiadomienie o decyzji. Warunki udzielenie kredytu konsolidacyjnego różnią się w zależności od tego do jakiego banku się udamy w tej sprawie.

Jak widać zasady kredytów konsolidacyjnych są łatwe do zrozumienia, a ich działanie jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego kto ma wiele zobowiązań finansowych. Po co utrudniać sobie życie skoro kredyt konsolidacyjny może nam je ułatwić?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.